تجهیزات پزشکی حرفه ای

همه چیز درباره دستگاه آئروسل دندانپزشکی

بیش از 10 میلیون باکتری در هر یک میلی لیتر از بزاق دهان انسان وجود دارد و علاوه بر این هر 15 دقیقه که دهان بیمار باز است و دندانپزشک در حال کار کردن است بین 0.014 تا 0.12 میکرو لیتر از بزاق بیمار وارد سیستم تنفسی پزشک می‌شود؟! در واقع می‌توان گفت وقتی دهان بیمار باز است هجوم باکتری‌ها به سمت دندانپزشک شروع می‌شود. خطرناک‌ترین حالت زمانی است که بیمار دارای بیماری خاصی باشد زیرا به دلیل فاصله کم دنداپزشک و دستیار وی به فرد بیمار احتمال انتقال انواع قارچ‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها به آن‌ها بیشتر می‌شود. از این رو دندانپزشکانی که به سلامت خود اهمیت می‌دهند از یک دستگاه آئروسل دندانپزشکی استفاده می‌کنند.

آئروسل دندانپزشکی چیست؟

یکی از راه‌های حذف این انتقال این است که دندانپزشکان از دستگاهی که بتواند هوا را تصفیه کند استفاده کنند که اسم این دستگاه تصفیه کننده هوا، دستگاه آئروسل است.

کاربرد آئروسل در دندانپزشکی

کاربرد دستگاه آئروسل در دندانپزشکی دقیقا این است که با فیلتر کردن هوا، محیط را از انواع قارچ‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و … پاکسازی کند و ریسک آلوده شدن دندانپزشک و دستیار وی را کاهش دهد.

مکنده هوای دندانپزشکی

دستگاه مکنده هوای دندانپزشکی به چه شکل است؟

این دستگاه دارای لوله‌ای است که این لوله به شکلی تعبیه شده که متحرک باشد و دندانپزشک بتواند محل قرارگیری لوله را طوری تنظیم کند که همه ذرات و آلودگی‌های دهان بیمار را مکش کند و از آن فضا خارج کند.

این دستگاه چگونه هوا را فیلتر می‌کند؟

جهت فیلتر کردن هوا، این دستگاه دارای 6 لایه فیلترینگ مثل هپا و کربن اکتیو است و همچنین دارای فناوری uvc نیز می‌باشد و هر چقدر تعداد لایه‌های فیلتراسیون بیشتر باشد آن دستگاه بهتر است.

کاربرد  فیلتر هپا کمک به حذف ذرات ریز و آلاینده‌های میکروبی است.

درباره کاربرد فناوری uvc نیز می‌توان گفت که علاوه بر اینکه به زیاد شدن طول عمر فیلترها کمک می‌کند باعث ضدعفونی شدن فیلترها نیز می‌شود. پس در اصل لامپ uv وظیفه فیلتر و پاک کردن ویروس‌ها و باکتری‌های روی فیلتر را دارد.

عمر فیلتر دستگاه آئروسل دندانپزشکی

فیلتر دستگاه آئروسل بسته به کشور سازنده آن بین 1 تا 5 سال عمر می‌کند.

دستگاه آئروسل دندانپزشکی چیست؟

نکات خرید آئروسل دندانپزشکی

اگر بخواهیم به 2 نکته از مهمترین نکات خرید این دستگاه کاربردی بپردازیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. قدرت موتور دستگاه

یکی از نکات بسیار مهم هنگام خرید این دستگاه، توجه به قدرت موتور آن است. موتور دستگاه آئروسل باید دارای قدرت قابل قبولی باشد تا زمانی که برای مدت طولانی روشن است دچار افت کیفیت نشود.

  1. صدای دستگاه

هر دستگاه آئروسلی هنگام کار کردن تولید صدا می‌کند اما مسئله مهمی که هنگام خرید این دستگاه وجود دارد این است که میزان این صدا چقدر باشد؟

برای انتخاب بهترین مدل این دستگاه، خوب است که میزان صدای آن بین 60 تا 70 db باشد تا باعث آلودگی صوتی زیاد نشود.

فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی

اگر شما نیز دندانپزشک هستید و به فکر سلامتی خود و دستیارتان می‌باشید می‌توانید با تهیه این دستگاه با خیال راحت به کار خود بپردازید.

ما نیز در شرکت نجات طب با تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز شما از برترین برندهای دنیا آماده خدمات رسانی به شما پزشکان محترم می‌باشیم.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید