تجهیزات پزشکی حرفه ای

معرفی دستگاه ابچوراتور

 دستگاه ابچوراتور یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات دندانپزشکی محسوب میشود . دستگاه ابچوراتور یا آبچوراسیون برای درمان ریشه (ریشه دندان)،  یا پرکردن کانال های ریشه یک روش دندانپزشکی محسوب میشود  که برای درمان عفونت در مرکز دندان استفاده می شود. در چنین شرایطی بیمار با عفونت و درد شدید عصب های دندان به دندانپزشکی مراجعه می کند. آبچوره دندان زمانی نیاز است که عصب های دندان بر اثر عفونت تحت تاثیر قرار گرفته باشد. آبچوره دندان دردناک نیست و حتی می تواند دندانی را که باید کشید را نیز تا حدی نجات دهد.

ابچوراتور دندان

دستگاه ابچوراتور چیست؟

ابچوراتور زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که ریشه دندان بر اثر عفونت آسیب دیده است و نیاز به درمان دارد و شما میتوانید با استفاده از دستگاه ابچوراتور دندان را درمان کنید و نیاز دیگر به کشیدن آن نداشته باشید .

زمان انجام آبچوره دندان

درمان کانال ریشه فقط زمانی لازم است که اشعه ی ایکس دندانپزشکی نشان دهد که پالپ دندان در اثر عفونت باکتریایی آسیب دیده است. اگر پالپ آلوده به باکتری شود، شروع به مردن می کند و باعث می شود باکتری ها تکثیر شود و گسترش یابد. علائم عفونت پالپ شامل موارد زیر است که با پیشرفت عفونت، این علائم اغلب با مرگ پالپ از بین می روند و به نظر می رسد دندان شما خوب شده است اما در واقع عفونت از طریق سیستم کانال ریشه گسترش یافته است:

  • درد هنگام خوردن یا نوشیدن غذا و نوشیدنی گرم یا سرد
  • درد هنگام گاز گرفتن یا جویدن
  • لق بودن دندان
  • تورم لثه در نزدیکی دندان آسیب دیده
  • چرکی که از دندان آسیب دیده خارج می شود
  • تورم صورت
  • تیره شدن دندان

زمان انجام ابچوراتور

آبچوره دندان چگونه انجام می شود

برای درمان عفونت در کانال ریشه،تنها راه این است که باکتری ها از بین بروند. این کار را می توان با هر یک از موارد زیر انجام داد:

  • از بین بردن باکتری ها از سیستم کانال ریشه (درمان کانال ریشه)
  • برداشتن دندان (کشیدن)

نکته : تا جای که امکان دارد برداشتن دندان معمولاً توصیه نمی شود و توصیه می شود تا جای که امکان دارد تا آن جا که ممکن است دندان های طبیعی خود را نگه دارید. پس از از بین بردن باکتری، کانال ریشه پر شده و ورودی دندان با پر کردن بسته می شود. در بیشتر موارد، بافت ملتهب نزدیک دندان  به مرور زمان به طور طبیعی بهبود می یابد. قبل از انجام درمان ریشه، معمولاً بی حسی موضعی به شما داده می شود. این بدان معنی است که این روش بی درد است. درمان کانال ریشه معمولاً موفقیت آمیز است. در حدود 9 مورد از 10 مورد، دندان می تواند تا 10 سال پس از درمان کانال ریشه زنده بماند.

 

ابچوراتور

مراقبت های بعد ازآبچوره دندان

مهم است که بعد از پر کردن دندان و  هنگام بهبودی کانال ریشه از دندان های خود مراقبت کنید. تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز گرفتن غذاهای سخت خودداری کنید. پس از درمان نهایی، دندان ترمیم شده ی شما دیگر نباید دردناک باشد اگرچه ممکن است برای چند روز حساس باشد. برای رفع هرگونه ناراحتی سطحی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن استفاده کنید. اگر بعد از استفاده از مسکن هنوز درد یا تورم دارید، به دندانپزشک مراجعه کنید. در اکثر موارد، جلوگیری از نیاز به درمان بیشتر کانال ریشه با استفاده از موارد زیر امکان پذیر است که دندان های خود را تمیز نگه دارید، غذاهای شیرین زیاد نخورید، اگر سیگار می کشید آن را ترک کنید و درباره ی سلامت دندان بیشتر بدانید.

 

 

فروشگاه اینترنتی  تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی :

اگر به دنبال یک خرید مطمئن از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات پزشکی هستید ، پیش نهاد ما خرید از وب سایت نجات طب هست.شما میتوانید با استفاده از فروشگاه نجات طب، تجربه خرید اسان ،  ارزان تر و مطمئن را داشته باشید .محصولات عرضه شده در نجات طب از بهترین برند های دنیا می باشد و شما میتوانید قبل از خرید از کارشناسان فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .همین حالا اقدام کنید

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید