تجهیزات پزشکی خانگی, لوازم مصرفی پزشکی

سمعک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

خوب بودن کالا، یک تعریف نسبی است که در مورد سمعک ها هم صادق است. سمعک خوب در اصطلاح عامیانه به سمعکی گفته می شود که تمام معیارهای لازم برای برطرف کردن مشکل شنوایی و توانایی ایجاد شنوایی واضح و بهینه را داشته باشد. اما با توجه به اینکه سمعک های بسیار زیادی در بازار موجود هست و نیز تاثیر انواع کم شنوایی ها، لازم است یک سری معیارهای در نظر گرفته شود و بر این اساس، سمعک ها را رده بندی کرد. معمول ترین رده بندی سمعک ها در سه سطح سمعک پایه، سمعک خوب و سمعک عالی است که با توجه به این ویژگی های رده کلی میتوان در مورد یک سمعک قضاوت کرد.

۳ رده کلی سمعک ها

 1. رده سمعک پایه
 2. رده سمعک خوب
 3. رده سمعک عالی

بر این اساس می توان سمعک های مختلف برندهای دنیا را در این سه رده کلی تقسیم بندی کرد و قیمت سمعک را نیز بر همین اساس، برآورد کرد. از برندهای معتبر دنیا که در حوزه سمعک و تجهیزات شنوایی فعالیت می کنند می توان به سمعک زیمنس (سیگنیا) آلمان، سمعک اتیکن دانمارک، سمعک استارکی و سمعک سونیک آمریکا، سمعک ویدکس دانمارک، سمعک فوناک و سمعک برنافون سوئیس، سمعک یونیترون کانادا، سمعک اینترتون دانمارک و … اشاره کرد. همچنین برای کسب اطلاع از ارزانترین سمعک در انواع برندها به دیگر مقالات سایت تهران صفیر مراجعه نمایید.

رده سمعک خوب

۵ ویژگی اصلی رده سمعک پایه

 1. پردازش صدا به صورت آنالوگ یا دیجیتریم
 2. دارا بودن مدار حذف فیدبک یا سوت سمعک گوش
 3. دارا بودن دکمه های برای تنظیم برنامه و صدا
 4. دارا بودن حذف نویز زمینه مزاحم و آزار دهنده
 5. مناسب بودن برای محیط های آرام و ساکت

۵ ویژگی رده سمعک خوب

 1. پردازش صدا به صورت هوشمند و اتوماتیک
 2. بازشناسی گفتار در بیشتر محیط های شنیداری
 3. دارا بودن صدای واضح در محیط های شلوغ
 4. قابلیت استفاده از میکروفون های جهت دار
 5. امکان کنترل سمعک از طریق نرم افزارهای موبایلی از جمله نرم افزار سمعک برای اندروید

۵ ویژگی رده سمعک عالی

 1. پردازش صدا به صورت وایرلس و فوق هوشمند
 2. امکان انتقال صدای موبایل و دیگر مدیاها به سمعک
 3. قابلیت تشخیص گفتار در تمام زوایا حتی پشت سر
 4. ترکیب نشانه های صوتی و حرکتی برای طبیعی بودن صدا
 5. دارای بالاترین تکنولوژی و گرانترین قیمت در هر برندی

از نکات قابل توجه برای افرادی که می خواهند برای اولین بار سمعک بخرند این است که تجویز سمعک پروسه پیچیده ای است که اگر خود فرد بدون مشورت با ادیولوژیست و در نظر گرفتن میزان و نوع کم شنوایی اقدام به خرید سمعک کند باید منتظر مشکلات آینده پیش رو باشد. قیمت سمعک، یکی از آیتم های، یک تجویز مناسب سمعک است چرا که اگر در انتخاب سمعک خوب در همان ابتدای کار دقت لازم به کار نرود و سمعک اشتباهی یا حتی سمعک درست ولی به صورت ایده آل تجویز نشود فرد دچار ضرر و زیان می گردد.

در کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر تمام مراحل ارزیابی، انتخاب، تنظیم سمعک خوب توسط متخصص در این زمینه، جناب آقای دکتر ولدبیگی صورت می گیرد. شعار ما این است که “لحظه ای از زندگی را از دست ندهید” است. برای استفاده از مشاوره رایگان با کلینیک تماس بگیرد و سوالات خود را از ما بپرسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید