تجهیزات پزشکی حرفه ای

دوربین داخل دهانی چیست؟

دستگاه  دوربین داخل دهانی یک دیگر از تجهیزات پزشکی محسوب میشود .دوربین داخل دهانی ابزاریست که دندان پزشکان به وسیله آن میتواند مشکلات داخل دهان بیمار که در حالت عادی دسترسی به آن نقاط، سخت و دشوار است را بهتر تشخیص دهند و همچنین نظر بیمار را بهتر میتواند جلب کند .

دندانپزشکان همچنین می‌توانند آگاهی بیمار را افزایش و تصاویر با کیفیتی را از داخل دهان بر روی یک نمایشگر که در نزدیکی و معمولا بالای سر بیمار قرار دارد، نشان دهند و همان مشکلی که دندان دارد و  دندانپزشک آن را  می‌بیند، بیمار هم  مشکل دندان خود را ببیند.با خواندن این مقاله شما را با موضوعات مانند دوربین داخل دهانی چیست ؟ مزایای دوربین داخل دهانی دندانپزشکی چیست؟ آشنا میکنیم .

 

دوربین داخل دهانی

 

دوربین داخل دهانی چیست ؟

 

به طور کلی میتوان گفت این نوع  دوربین ها  ابزاری یا وسیله  است که دندانپزشکان از آن برای دیدن دقیق قسمتهای مختلف دهان استفاده می‌کنند.

دوربین دهانی ابزاری سبک با سر کوچک است که می‌تواند در صورت لزوم از دندان‌ها، لثه‌ها و سایر قسمت‌های دهان بیمار، تصاویر رنگی  نیز تهیه کند.

به لطف  همین دوربین های کوچک و جمع جور داخل دهانی با کاربری آسان، دندانپزشکان می‌توانند از آن برای دیدن بخش های کور دهان شما که به راحتی با چشم دیده نمی‌شوند، استفاده کنند. دندانپزشکان از دوربین دهان برای بهبود سلامت دهان و دندان و تشخیص مشکلات دندان مانند پوسیدگی، بیماری پریودنتال و همچنین آسیب به دندان مانند شکستگی یا ترک‌خوردگی دندان استفاده کنند.

همچنین  مضایای دیگر این نوع  دوربین ها این است که بعد از اتمام  جراجی دندان، دوربین دهانی برای تشخیص موفقیت در جراحی و درمان مفید است. تصاویر گرفته شده با دوربین داخل دهانی به شما در بهبود لبخندتان بسیار کمک می‌کند. این وسیله به درک درست سلامت دهان و دندان و درمان‌های مورد نیاز کمک می کند. چنین تصاویری همچنین می تواند برای سایر دندانپزشکان و متخصصان ارسال و در ادامه درمان به بیمار کمک کند.

 

مزایای دوربین داخل دهانی دندانپزشکی:

قدرت بزرگنمایی بیشتر:

 

این دوربین ها ی داخل دهانی این قابلیت را دارند که تصویر که از دهان نشان میدهند با  قدرت بزرگنمایی فوق العاده ای می توانند دندان را تا 40 برابر بزرگتر از اندازه واقعی، در یک صفحه نمایش تمام رنگی به نمایش بگذارند. با کمک آنها، یقین داشته باشید چیزی از دید شما پنهان نخواهد ماند. این قابلیت، قدرت تشخیص شما را بالا برده و میزان اشتباهات احتمالی را کاهش خواهد داد.

تعامل بیشتر بیمار و دندانپزشک:

 دوربین داخل دهانی، صرفاً  دستگاهی تشخیصی نیست. بلکه جنبه مهم دیگری دارد با عنوان جنبه آموزشی. آن را در دهان بیمار بچرخانید، درباره پوسیدگی های فعلی و آتی دندان ها توضیح دهید و از او و سوالاتش، به عنوان بخشی از پروسه درمان، استقبال نمائید.

امکان ثبت و ضبط بهتر اطلاعات:

دوره نوشتن اطلاعات کتبی بیمار روی کاغذ گذاشته است ، به جای نوشتن، شما به راحتی میتوانید با استفاده از دوربین داخل دهانی  عکس بگیرید و عکس ها را در پرونده بیمار نگه داری نمائید. یک پرونده مستند، کم اشتباه، قابل اعتماد و همراه با رزولوشن بالا!

افزایش اعتبار دندانپزشک:

در این پروسه جالب، دندانپزشک در نقش مشاور ظاهر می شود. شک نکنید وقتی در حال توضیح دادن برای بیمار هستید، او خوشحال است. و چه کسی بهتر از شما می داند که معالجه یک بیمار خوشحال، تا چه حد آسان تر و لذت بخش تر خواهد بود! این روش، بدلیل شفافیت اطلاعاتی و بار آموزشی، بر اعتبار شما می افزاید.

کمک به اثبات ادعا در برابر سازمان های بیمه:

تصاویر با کیفیت و واضحی که دوربین های داخل دهانی آن را  ثبت رسانده اند ، اثبات کننده های بسیار خوبی برای شرکت های بیمه هستند و از این جهت، می توانند از حقوق بیماران حمایت کرده و بدون شک و شبهه، صحت پرونده بیماران را تقویت نمایند.

امکان سندسازی کیس ها و مقایسه بهتر:

یکی دیگر از مزایای کاربردی دوربین های داخل دهانی این است ، امکانپذیر ساختن مقایسات و مشاهده عینی روند درمان است. کافی است تصاویر قبل از درمان و پس از آن را کنار هم قرار دهید و همراه با بیمار، عملکرد خوب و ماهرانه خود را تحسین نمائید.

 

دوربین داخل دهان

 

 

ویژگی های دوربین داخل دهانی با مانیتور بزرگ:

     1- تعداد پیکسل ها : 300/000 پیکسل
     2- دارای خروجی ویدئو و USB
     3- وضوح بالا، حساسیت بالا، عملکرد بالا
     4- منبع نور قابل اطمینان با 6 قطعه از نور سفید LED
     5- اندازه مناسب، آسان برای استفاده و تمرکز
     6- ساخته شده در ولتاژ حفاظت
     7- در صورت قرار دادن کارت حافظه داخل آن می توانید بیش از 500 تا تصویر را ذخیره نمایید.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی :

اگر به دنبال یک خرید مطمئن از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات پزشکی هستید ، پیش نهاد ما خرید از وب سایت نجات طب هست.شما میتوانید با استفاده از فروشگاه نجات طب، تجربه خرید اسان ،  ارزان تر و مطمئن را داشته باشید .محصولات عرضه شده در نجات طب از بهترین برند های دنیا می باشد و شما میتوانید قبل از خرید از کارشناسان فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .همین حالا اقدام کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید