تجهیزات پزشکی حرفه ای

دستگاه ترموتر آزمایشگاهی

دستگاه ترمومتر یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاهی است .ترمومتر یا دماسنج آزمایشگاهی برای اندازه گیری دما اجسام ومواد میباشد و روش های اندازه گیری دما با استفاده از دستگاه ترمومتربه صورت تماسی و غیرتماسی می باشد. ترمومتر مهم ترین کمیتی است که در واحد های صنعتی  و آزمایشگاهی باید استفاده شود، در روش های تماسی از تماس یک سنسور که می تواند ترموکوپلی باشد استفاده می شود  و همچنین از روش تماسی بیشتر از مدل های آنالوگی استفاده میشود و به این مدل ها دماسنج گازی نیز گفته میشود . در روش غیر تماسی هم معیار اندازه گیری مقدار تابش نور فروسرخ است. در معادلات فیزیکی معمولا از مقیاس کلوین استفاده می شود. دماسنج آزمایشگاهی یا ترمومتر با توجه به نیاز در حوزه های مختلف ساخته می شوند. با خواندن این مقاله شما میتوانید به این درک برسید کهدستگاه ترمومترچیست ؟ انواع مدل دستگاه ترمومتر چیست؟ چه کاربردهای دستگاه ترمومتر دارد.

 

ترموتر

انواع مدل دستگاه ترمومتر :

ترمومتر دیجیتال :

که نام های دیگر ترمومتر دیجیتالی عقربه ای، صنعتی، قلمی است که دارای قابلیت بیشترین بزرگ نمای و دقت است این مدل هم براساس استاندارد NIST است. همچنین در نگاه اول مانند مولتی متر است و دارای چند ورودی برای سنسور دما میباشد و صفحه نمایشگر ترمومتر برای نشان دادن دما میباشد و یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه ترمومتر قابل حمل بودن آن است و این امکان را به شما می دهد که بتوانید در چندین محیط مختلف دما را تست کنید .  ترمومتر عقربه ای دارای کیج دمای عقربه ای می باشد که این گیج برای محافظت سنسور اندازه گیری دما است.

ترمومتر لیزری:

برای تعیین کردن گستره ی دمای روی اجسام استفاده می شود. تشعشعات لیزری ساطع شده از سطوح مختلف را براساس دما نشان می دهد. لیزر داخل ترمومتر نشانه ی اندازه گیری دما نمی باشد.

ترمومتر جیوه ای :

همانطورکه از نام آن پیداست  در آن از مایع جیوه استفاده می شود.

ترمومتر الکلی :

ساختار عملکرد این ترمومتر هم مانند جیوه ای است. با این تفاوت که مایع درون آن به جای جیوه، از الکل استفاده میشود.

ترمومتر پزشکی :

همان طور که از نام آن پیداست برای اندازه گیری دمای بدن استفاده می شود.

ترمومتر بی متال :

از نوع تماسی می باشد و پرمصرف ترین نوع دماسنج آزمایشگاهی می باشد. در وسایلی مثل ترموستات اتو یا سماور کاربرد دارد. رنج دمایی ترمومتر بی متال از منفی 40 تا 300 درجه می باشد.

ترمومتر تفنگی :

مانند ترمومتر لیزری می باشد و مثل تفنگ به سمت هدف یا هدف داغ نشانه گذاری می کند.

ترمومتر گازی :

به ترمومتر دیجیتال هم معروف است. یک نوع فشار سنج محسوب می شود. سیستم کاری به این حالت است که باتوجه به افزایش فشار در افزایش دما در حجم ثابت با اندازه گیری این فشار و کالیبره آن بر حسب دما،مقدار دما را اندازه گیری می کند.

ترمومتر مادون قرمز:

تمام اجسام اشعه ی مادون قرمز ساطع می کنند که در ترمومتر مادون قرمز میزان و شدت مادون قرمز  به دمای اجسام متناسب است.

 

ترمومتر واکسن :

به وسیله ی CDC یا آژانس ها گذاشته شده و مطابق با استاندارد های NIST درجه بندی شده است.

ترمومتر شیشه ای  :

با ریزترین شیشه ها که تحت استاندارد های ایزو 2001 هستند در یک کالیبراسیون آزمایشگاهی مجاز و کیفیت بالا تولید شده اند.

ترمومتر

کاربردهای ترمومتر شامل موارد زیر می‌شود:

  • استفاده در پروژه‌های پزشکی برای اندازه گیری دمای بدن و تب
  • استفاده در پروژه‌های آزمایشگاهی برای اندازه گیری دمای محیط و دمای محل انجام واکنش
  • استفاده در پروژه‌های صنعتی با دمای بسیار زیاد به کمک ترموکوپل‌ها
  • اندازه گیری دما از مسافت‌های دور با کمک دماسنج‌های لیزری
  • استفاده در لوازم و تجهیزات خانگی مانند مایکروفر و تجهیزات آشپزی
  • استفاده در کارخانه ها و پتروشیمی ها (گیج دما آنالوگ در پتروشیمی ها بیشتر استفاده می گردد)

قیمت دستگاه ترمومتر :

شما میتوانید به راحتی دستگاه ترمومتر را از سایت نجات طب با ارزان ترین قیمت و با بهترین برند موجود خریداری کنید برای اطلاع از قیمت های موجود میتوانید به سایت نجات طب مراجعه نموده به علت نوسان های قیمتی در بازار بهترین خرید را با ما تجربه نمایید و برای این کار فقط لازم است با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

ترمومتر-صنعتی

 

فروشگاه اینترنتی و تجهیزات پزشکی وآزمایشگاهی :

اگر به دنبال یک خرید مطمئن از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات پزشکی هستید ، پیشنهاد ما خریداز وب سایت نجات طب هست.شما میتوانید با استفاده از فروشگاه نجات طب، تجربه خرید اسان ،  ارزان ترو مطمئن را داشته باشید .محصولات عرضه شده در نجات طب از بهترین برند های دنیا می باشد و شما میتوانیدقبل از خرید از کارشناسان فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .همین حالا اقدام کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید