تجهیزات پزشکی خانگی

آیا استفاده از بالش بارداری توصیه میشود؟

بالش بارداری بانوان ، همان طور که میدانید دوران بارداری یک دوره هیجان انگیز و زیبایست که در مقابل این دوران برای مادران عزیز دشواری های نیز به همراه دارد  مانند : شب نخوابیدن های طولانی ، کمرد های شدید ….و همچنین در این دوران مادران باید توجه زیادی به خود داشته باشند چه از لحاظ تغذیه که از درون است ، چه به لحاظ فیزیکی از بیرون باید در امنیت کامل باشند .

یکی از عوامل بیرونی که به مادران کمک زیادی میکند که جنینشان در عوامل بیرونی در امنیت باشد استفاده از بالش بارداری است که ما در این مقاله قصد داریم  بالش بارداری چیست ؟ انواع بالش بارداری ؟ فواید استفاده از بالش بارداری ، انتخاب بالش بارداری مناسب با توجه به شکل بدن و وضعیت خوابیدن آشنا کنیم .

 

بالش بارداری

 

بالش بارداری چیست؟

بالش بارداری یک بالش با طراحی خاص است تا مناسب تغییر شکل و انحناهای بدن در دوران بارداری طراحی شده است و حالت های مختلف هنگام خواب را پوشش می دهد و به همین خاطر بسیار درازتر از بالش های معمولی هستند. با استفاده از بالش بارداری خوابیدن در این دوران را  برای مادران باردار بسیار راحت‌تر می‌کند

 

فواید استفاده از بالش بارداری

 

1- استفاده از بالش بارداری دردهای بدن را تسکین می‌دهد

همان طور که میدانید با گذاشت زمان و بالا رفتن ماهای بارداری وزن بدن نیز افزایش مییابد و در طی این افزایش وزن مشکلات جدیدی برای مادران ایجاد میشود مانند : فشار زیادی به کمر، لگن و پاها وارد می‌شود و  استراحت دادن این بخش‌های بدن اهمیت زیادی دارد و تنها  راه حل آن وضعیت مناسبی خوابیدن است  بالش بارداری پشتیبانی و راحتی لازم برای این بخش‌ها را فراهم می‌آورد و استراحت مناسبی را تضمین می‌کند و دردها را تسکین می‌دهد.

 

2- استفاده از بالش بارداری جریان خون را تقویت می‌کند

همان طور که میدانید جریان خون مناسب مادر نقش عظیمی برای جنین دارد و خوابیدن به پهلو گردش خون را بهبود می‌بخشد و برای بانوان باردار توصیه می‌شود.

ولی به علت بزرگ شدن شکم این کار برای مادران بسیار سخت است ولی بالش بارداری به خاطر نرمی زیاد خود اجازه می‌دهد بتوانید راحت به پهلو بخوابید و به این ترتیب به جریان بهتر خون در بدن کمک می‌کند.

 

3- استفاده از بالش بارداری برای ساعات خواب بهتر، آسوده تر و طولانی تر

همان طور که میدانید یک خواب راحت و  خوب  هم به رشت جنین هم برای آرامش مادر بسیار مفید است، بالش بارداری به شما اجازه می‌دهد برای مدت طولانی تر و بهتر بخوابید.

4- استفاده از بالش بارداری مفید حتی برای بعد از زایمان مفید است

بالش بارداری حتی برای بعد از بدنیا آمدن نوازد هم مفید است و می‌توان با آن نوزاد را در وضعیت مناسب قرار بدهید و به او یاد بدهید چطور شیر را درست بمکد.

 

بالش بارداری

 

انتخاب بالش بارداری مناسب با توجه به شکل بدن و وضعیت خوابیدن

انتخاب بالش بستگی به نوع بدن و وضعیت ترجیحی خواب دارد. در زیر اشکال مختلف بدن و وضعیت خوابیدن و بالش های ایده‌آل را از نظر می‌گذرانیم:

  • انتخاب بالش بارداری مناسب برای بانوان سایز بالابالش بارداری C شکل برای بانوان سایز بالا ایده آل است. طراحی این بالش به شما اجازه می‌دهد راحت در آن جا شوید.
  • انتخاب بالش بارداری مناسب برای بانوان ریز جثه: بالش های تمام بدن برای بانوان ریزجثه مناسب‌ترین است.
  • انتخاب بالش بارداری مناسب برای کسانی که به پهلو می‌خوابند: بالش های زیادی برای کسانی که به پهلو می‌خوابند وجود دارد.
  • انتخاب بالش بارداری مناسب برای بانوانی که دوقلو باردار هستند: بالش بارداری U شکل بهترین گزینه پیشنهادی برای بانوانی است که دوقلو باردار هستند و بالش بزرگ تر از شکم بزرگ آن‌ها پشتیبانی بهتری می‌کند.

پس از استفاده از بالش اگر احساس ناراحتی کردید، باید بلافاصله استفاده از آن را متوقف کنید.

 

انواع بالش های بارداری و چگونگی استفاده از آن ها

 

1- بالش بارداری گُوِه ای شکل (wedge)

بالش بارداری گوه ای شکل که جزو کوچکترین بالش بارداری شناخته شده است و در بازار با نام کوسن بارداری هم شناخته شده است . که از ویژگی ممتاز این بالش این است که دوران بارداری یا پس از آن هم استفاده کرد. بالش گوه ای گرد یا بالش گوه ای سه گوش دو نوع این بالش ها هستند.

استفاده از این نوع بالشت ها از سوزش معده و بازگشت اسید معده به مری جلوگیری می‌کند.

بالش بارداری گُوِه ای شکل

 

2- بالش بارداری تمام قد

این بالش های بارداری دراز هستند و متکایی برای کل بدن فراهم می‌آورند. این بالش ها آسایش خوبی برای بازوها و پاها ایجاد می‌کند و از شکم هم پشتیبانی بعمل می‌آورد. می‌توان این بالش را بغل کرد و در آغوش کشید اما از کمر پشتیبانی زیادی نمی‌کند. بالش های بارداری تمام قد دو نوع هستند: بالش های بارداری تمام قد صاف و بالش های بارداری تمام قد منعطف.

 

بالش بارداری تمام قد

 

3- بالش بارداری تمام بدن

این نوع  بالش ها در ارتفاع ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر تولید میشود و برای بانوانی با هر قد مناسب است. استفاده از آن‌ها در سه ماهه دوم ایده‌آل است و پشتیبانی مناسبی از ستون فقرات بعمل می‌آورد و به کاهش درد کمر و لگن کمک می‌کند. دو نوع بالش بارداری تمام بدن وجود دارد:

 

بالش بارداری C شکل

همان‌طور که از نامش پیداست، این بالش به شکل حرف C است و از سر، شکم، پاها و کمر پشتیبانی می‌کند.

بالش بارداری تمام بدن c

بالش بارداریشکل

بالش بارداری U شکل  را ما برای افرادی توصیه می کنیم که به پشت میخوابند  اما به خاطر افزایش اندازه شکم نمی‌توانند در این وضعیت بخوابند. این بالش از کل بدن پشتیبانی می‌کند، از جمله شکم و کمر.

 

بالش بارداری تمام بدن u

 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی :

اگر به دنبال یک خرید مطمئن از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات پزشکی هستید ، پیش نهاد ما خرید از وب سایت نجات طب هست.شما میتوانید با استفاده از فروشگاه نجات طب، تجربه خرید اسان ،  ارزان تر و مطمئن را داشته باشید .محصولات عرضه شده در نجات طب از بهترین برند های دنیا می باشد و شما میتوانید قبل از خرید از کارشناسان فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .همین حالا اقدام کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید