تجهیزات پزشکی حرفه ای

آشنایی با دستگاه لیزر دندانپزشکی

لیزر دندانپزشکی یکی از نقاط روشن در علم دندانپزشکی بوده و دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد که از مهمترین و بی نظیرترین کاربرد لیزر در دندانپزشکی می توان به مواردی از جمله پیشگیری از پوسیدگی، عصب کشی دندان، جراحی لثه و جرم گیری دندان اشاره نمود .با خواندن این مقاله به موضوعات مانند لیزر دندانپزشکی چیست؟ کاربردهای لیزر دندانپزشگی چیست؟ آشنا میشوید .

 

لیزر دندان

لیزر در دندانپزشکی

یکی از مهم ترین و بی نظیر ترین دستاورد بشر در چند دهه اخیر علم لیزر بوده است همان طور که میدانید  دستگاه لیزر کاربرد های بسیار زیادی دارد ، که بیشترین کاربرد آن را می توان در رشته پزشکی به خصوص دندانپزشکی مشاهده نمود میتوان گفت لیزر دندانپزشکی نقاط عطفی در عرصه دندانپزشکی به وجود آورده است که از جمله مزایای دستگاه لیزر دندانپزشکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • پیشگیری از پوسیدگی دندان
  • عصب کشی دندان
  • جراحی لثه
  • جرم گیری دندان
  • رفع حساسیت دندان
  • تشخیص پوسیدگی
  • تراش دندان
  • سفید کننده دندان

 

کاربرد لیزر دندان پزشکی  در تشخیص پوسیدگی با مقیاس عددی

یکی از  پیش پا افتاده ترین یا مهم ترین کاربرد لیزر در عرصه دندانپزشکی تشخیص پوسیدگی با مقیاس عددی می باشد که  با استفاده از لیزرهای کم توان آرگون بهترین و موثر ترین نتایج را مشاهده کرد . در راه درمان با برخوردار نور فلورسانس به دندان پوسیدگی دندان قابل ردیابی بوده و مقدار پوسیدگی بر روی دستگاهی قابل مشاهده است. قوی ترین دستگاهی که در  تشخیص پوسیدگی دندان  مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه دیاگنودنت نام دارد که قابلیت بسیار بالایی را در میزان تشخیص پوسیدگی داشته و بسیاری از دندانپزشکان به راحتی می توانند با کمک این دستگاه و لیزر های کم توان اقدام به درمان بیماران خود دارند.

 

کاربرد لیزر دندان پزشکی در پیشگیری از پوسیدگی دندان

میتوان گفت یکی دیگر از مهمترین و بی نظیرترین کاربرد لیزر در دندانپزشکی می توان به پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان اشاره نمود  که این کار با کمک دو نوع لیزر انجام میشود ، که میتوان گفت این نوع لیزر ها از نوع گران ترین لیزر دندانپزشکی محسوب میشوند ، که عملکرد این لیزر به صورت زیر است با ذوب نمودن کریستال های مینایی میزان نفوذپذیری دندان را کاهش داده و از ورود هرگونه میکروب و باکتری به دندان جلوگیری می کند.

امروزه با توجه به عوامل بسیار زیادی، بسیاری از افراد در سراسر جهان دچار پوسیدگی دندان بوده و در سال های اولی زندگی خود  خود دچار مشکلات پوسیدگی دندان میشوند  که با استفاده از دستگاه لیزر دندانپزشکی  می توان بهترین و موثرترین راه درمان را تجربه نمود .

 

کاربرد لیزر دندان پزشکی در جرم گیری دندان

جرم گیری دندان نیز از دیگر کاربرد لیزر در دندانپزشکی بوده است میتوان به سراحت گفت یکی از پرکاربردترین آیتم ها در لیزر دندانپزشکی بوده  . جرم گیری دندان با لیزر توسط دستگاه های مانند پیزوالکتریک و اولتراسونیک در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میگیرد  و سفید ترین و زیباترین دندان ها را میتوانید داشته باشید.

همچنین یکی دیگر از کاربرد های جرم گیری دندان با لیزر می تواند  این است که هرگونه باکتری و میکروب را نیز از دهان و دندان های شما پاکسازی نموده و سالم ترین دهان را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

جرم گیری دندان

کاربرد لیزر دندان پزشکی در تراش دندان

یکی دیگر از مهمترین کاربرد لیزر در دندانپزشکی می توان به تراش دندان اشاره کرد که دندان پزشکان با استفاده از قدرت لیزر میتوانند دندان را به راحتی تراش دهند حتی سخت ترین بافت های دندان را میتوان با استفاده از لیزر دندانپزشکی تراش داد .

همچنین مزایای دیگر دستگاه لیزر دندان پزشکی این است که  بسیاری از افراد از صدای تراش و دستگاه تراش هراس دارند و به همین جهت از انجام تراش دندان خودداری می کنند ولی دیگر به کمک لیزر و انواع بسیار مختلف آن هیچ گونه هراسی را از این بابت نداشته باشید.

 

کاربرد لیزر در دندان پزشکی و سفید کننده دندان

امروزی بسیاری از افراد جامعه به دنبال سفید تر شدن دندان های خود هستند و برای این منظور نیز هزینه های بسیار زیادی را صرف می کنند که همین امر سبب شد تا بسیاری از دندانپزشکان با استفاده از لیزرهای کم توان به سفیدی دندان های بیماران خود بپردازند. به همین جهت سفید کننده دندان نیز از کاربرد لیزر در دندانپزشکی بوده و بسیاری از کلینیک ها تخصص استفاده از لیزر را برای سفیدی دندان ها را فرا گرفته اند تا بی نظیرترین خدمات را در این حوزه ارائه دهند.

 

سفید دندان با لیزر

 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وآزمایشگاهی :

اگر به دنبال یک خرید مطمئن از بهترین برندهای دنیا در زمینه تجهیزات پزشکی هستید ، پیشنهاد ما خرید از وب سایت نجات طب هست.شما میتوانید با استفاده از فروشگاه نجات طب، تجربه خرید اسان ،  ارزان تر و مطمئن را داشته باشید .محصولات عرضه شده در نجات طب از بهترین برند های دنیا می باشد و شما میتوانید قبل از خرید از کارشناسان فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .همین حالا اقدام کنید

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید